كتابخانه و مركز اسناد بنياد ايران‌شناسي
جستجو
پيوندهاي مفيد
اخبار كتابخانه‌اي

مجموعه عکس‌هاي موجود در کتابخانه در وب‌گاه «ايران به روايت تصوير»

کتابخانه بنياد ايران‌شناسي با دارا بودن 3864 قطعه عکس از عکاسان نامداري همچو نيکول فريدني، سعيد محمودي ازناوه، حسين هنرياري، محمد اسعد نقشبندي، اسماعيل داودي و ... در آرشيو کتابخانه، اقدام به آماده‌سازي و نمايش جلوه‌هاي تصويري ايران در قالب وب‌گاهي با عنوان «ايران به روايت تصوير» کرده است.

اقدامات اوليه جهت طراحي، نمايش و بارگذاري اين عکس‌ها در تارنماي بنياد ايران‌شناسي توسط واحد رايانه انجام گرفته و کتابخانه با انتخاب و ارسال تصاوير تفکيک شده مربوط به هر استان از مجموعه عکس‌هاي موجود در آنها را براي بهره‌برداري و بارگذاري در وبگاه مربوط آماده کرده است. بدين‌ترتيب تاکنون تصاوير تفکيک شدة 27 استان شامل استان‌هاي آذربايجان‌شرقي با 46 تصوير، آذربايجان‌غربي با 32 تصوير، اردبيل با 33 تصوير، اصفهان با 142 تصوير، بوشهر با تصوير، تهران با 199 تصوير، خراسان رضوي با 104 تصوير، خراسان جنوبي با 36 تصوير، خراسان شمالي با 19 تصوير، خوزستان با 45 تصوير، فارس با 74 تصوير، زنجان با 25 تصوير، سمنان با 60 تصوير، سيستان و بلوچستان با 31 تصوير، قزوين با 35 تصوير، قم با 24 تصوير، کردستان با 35 تصوير، کرمانشاه با 27 تصوير، گلستان با 41 تصوير، گيلان با 20 تصوير، لرستان با 30 تصوير، مازندران با 37 تصوير، مرکزي با 17 تصوير، هرمزگان با 61 تصوير، همدان با 46 تصوير و يزد با 56 تصوير؛ در دسته‌بنديهاي موضوعي طبيعت، مشاغل و صنايع دستي، معماري و آثار تاريخي و فرهنگ و آداب و رسوم، براي بهره‌برداري و بارگذاري در سايت بنياد آماده شده است. هم اکنون امکان دسترسي همگاني به اين تصاوير از طريق تارنماي بنياد ايرانشناسي با آدرس http://irantasvir.iranology.ir فراهم است.

تازه‌هاي کتابخانه

جهت دريافت و مشاهده تازه‌هاي کتابخانه از اردیبهشت تا آبان ماه سال جاري بر روي لينک زير کليک کنيد: http://library.iranology.ir/tazeha/aban_98.pdf